Mutlu yıllar !!!

0 Yazar: - 30/12/2015 - Gezi yazıları

DSC_0551Adana

Geldi mi yeni yıl, senenin son yemekleri yenip, işyerindeki partilere gidildi mi? Yılın muhasebesi bitti mi ? Yoksa hala devam mı ediyor?

Sizi bilmem ama benim muhasebe vakitli bitti bu sene öyle flash backler falan olmadan geleni kabul edip gidenle vedalaşıp, şükretmeye yeterli vakti ayırdığımdan emin olarak. Ben bu aralar  yılbaşı kutlanma mevzusuna takıldım, her dakikanın kıymetli olduğunu en çok eski resimlere bakarken hissediyorum, birer ikişer aramızdan ayrılan aile fertleri daha kıymetli yapıyor yanı başımda sağlıkla duran sevdiklerimi, işte bu yüzden kutlamaya değer her an, her dakika, her yıl.

Sonra düşündüğümde anne ve babama da minnet duyuyorum bize bu alışkanlığı edindirdikleri için, küçükken tüm Aralık boyu heyecan içinde yılsonunu bekler yılbaşı ağacımızı ( o zamanlar ağaçla dini görüşümüzün bağdaşmasına da gerek yoktu, hoş benim için hala yok) keyifle süsler, yılbaşı gecesine özenle hazırlanır, hep beraber yeni yılı, yeni yaşımızı kutlardık. Benim için değişen çok bir şey yok Aralık sonu geldi mi içim kıpır kıpır beklerim yılın son gecesini, Elele sağlıkla girdik mi yeni yıla sevdiklerimle işte bundan güzel kutlama yok benim için.

Bu sene yıllık 60 gün seyahat ortalamasını 80’e çekmiş, art arda dünyanın bir ucundan öbürüne gitmiş, tek başıma hem fiziksel hem içsel en uzun seyahatimi yapmış olmamın yanı sıra, daha önce söyleseler çılgınca bulacağım bir sürü yeni şey denedim, şimdi bakınca nasıl sığdırmışız bu kadar şeyi bu kısacık yıla diyorum.

Yine başlangıçlardayız umarım heyecanımızı hiç kaybetmeden geçer bu yıl, sağlıkla sınanmadığımız, huzurlu, sevgi ve aşk dolu bir 2016 diliyorum hepinize ….

Yorum yok

Cevap yaz